کارت ویزیت
بروشور
پاکت
سربرگ
تراکت
پوستر
لیبل
فاکتور
کاتالوگ و ژورنال
پرینت سیاه و سفید
چاپ ریسو
کارت پرسنلی

چاپ دیجیتال الماس تهران

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط چاپگرهای لیزری و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود.

هزینه های چاپ دیجیتال

با توجه به این که این چاپ دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است ولی این قیمت بالاتر معمولا با

صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند در تیراژهای کم تعداد جبران پذیر است.

این نوع از چاپ امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد.

همچنین صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین های  دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ، پایین آمدن هزینه تمام

شده چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در این گونه چاپ  به این معناست که در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می باشد.

چاپ دیجیتال چیست

منظور از این نوع از چاپ در بازار ، چاپ تونری به وسیله ی انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ می باشد.

در این چاپ دستگاه چاپ به یک کامپیوتر متصل می شود، کامپیوتری که اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر و متن و غیره را به دستگاه فرستاده بعد دستگاه چاپ آنها را چاپ می کند.

پس این دستگاه ، دستگاهی است که به کامپیوتر متصل و اطلاعات را از آن دریافت می کند، مثل پرینترها.نکته قابل توجه این که در روش های رایج هم از فن آوری دیجیتال استفاده می شود اما به معنای وصل بودن آن ها به کامپیوتر به معنای دریافت تمام اطلاعات قابل چاپ نیست.

مثلا در چاپ افست ما برای تهیه ی فیلم و زینک و … از فن آوری دیجیتال استفاده می کنیم در ضمن ممکن است یک سری کنترل کننده دیجیتالی در ماشین چاپ باشد ولی این ها یک ارتباط غیر مستقیم است و میتوان گفت استفاده غیر مستقیم از فن آوری دیجیتال می باشد.

زمانی به یک دستگاه چاپ، چاپ دیجیتال گفته می شود که آن دستگاه اطلاعات را بصورت دیجیتالی و مستقیم دریافت کرده و آن را چاپ کند.

دستگاه های این شکلی هم دارای انواع مختلفی هستند و دارای تکنولوژی های متنوع می باشند، مثلا پرینتر جوهر افشان، چاپ لیزری در اندازه ها و ابعاد و کارایی های خاص خود، بزرگ و کوچک و همه به یک کامپیوتر وصل هستند.

تفاوت ها چاپها

تفاوت های اساسی این گونه از چاپ ها با دیگر روشهای چاپ مانند چاپ افست و یا لتر پرس زیاد است که از جمله این تفاوت‌ها :

– با حذف مراحل پیش از چاپ( لیتوگرافی)، فرآیند این چاپ کوتاه تر می باشد.

– در این مدل هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپی هزینه ثابت است.

– در این گونه از چاپ ها مواد باطله مثل: کاغذ و مواد شیمیایی کمتر می شود چون لازم به رسیدن به رنگ یا تنظیمات موقع چاپ نیست.

– در این چاپ در هر دور می توانید فایل متفاوتی را چاپ کنید چرا که در این روش از پلیت استفاده نخواهد شد.

شما میتوانید برای سفارش خدمات چاپ دیجیتال خود با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام الماس تهران اینستاگرام الماس تهران

تلفن تماس: 0214413120309122974210