کارت ویزیت
بروشور
پاکت
سربرگ
تراکت
پوستر
لیبل
ست اداری

چاپ افست الماس تهران

چاپ افست

چاپ افست یکی از  فراوانترین چاپ هاست. شاید یکی از دلایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیارعالی و در تیراژهای نسبتا بالا است.

البته در چاپ اسکرین تیراژهای پایین تر از چاپ افست،  متداولتر است و حتی از نظر صرفه اقتصادی مناسبتر، اما اگر جنبه کیفیت چاپ را نیز در نظر داشته باشیم، چاپ افست مناسبترین است.

گاهی چاپ افست را به دلیل عدم برجستگی یا فرورفتگی در رابط (زینک) چاپ مسطح نیز نامیده می شود.

برای چاپ افست باید مراحل زیر را انجام بدهید :

1)طراحی طرح مورد نظر (در این جا فرض را بر این می گیریم كه كار چهار رنگ میخواهد چاپ شود)وقتی می گوییم چاپ چهار رنگ منظور این نیست كه فقط در طرح چهار رنگ وجود دارد .بلكه رنگهای موجود در طرح تركیبی از همان چهار رنگ اصلی ( Cyan , Magenta , Yellow , blacK ) هستند . پس می توانید تعداد رنگهای تركیبی زیادی در طرح داشته باشید مثل صورتی، بنفش ، قهوه ای ،و… بعد از انتخاب گزینه CMYK برای فایل ایجاد شده میتوان از پالت Channels تعداد كانالهای رنگ را مشاهده كرد .

2) خوب حالا فرض می كنیم طرح آماده شده فایل JPG یا TIF اونو می سازیم . البته طرح رو نیز با فرمت اختصاصی نرم افزار ذخیره كنید .

3)برای چاپ كار طراحی شده باید فرم چاپی ایجاد كنیم .یعنی یك طرح به تنهای چاپ نمیشه بلكه همراه طرحهای دیگه در یك فرم چیده شده و برای چاپ آماده می شه.

مراحل چیدمان ورق در چاپ افست

در اینجا نوع كار هم خیلی مهمه برای چاپ یه ست اداری سربرگ، فاكتور ،كاغذ یاداشت پاكت نامه و…در یك فرم چیده میشوند چرا كه باید بر روی كاغذ چاپ شوند.

اما فرم مربوط به كارت ویزیت ، بروشور ،فولدرو… بر روی كاغذ مقوا گلاسه چاپ میشوند وبرای جعبه كالاها عمدتا از مقوای پشت طوسی استفاده می شود كه ضخامت بیشتری دارد.

4) ابعاد فرم های چاپی متفاوت هست وبه تعدادو ابعاد كارهای طراحی شده شما بستگی مثلا : 35*50 – 25*35 -44*60- 50*70 ابعاد های متداول فرم های چاپی هستند.

نكته:گاهی وقتا یك كار خودش یه فرم میشه مثل پوستر یا جلد كتاب ومجله .

5) یك فایل با ابعاد های گفته شده در بالا ایجادمی كنیم .كارهای طراحی شده راكه با فرمت TIF ذخیره كردیم به درون آن منتقل می كنیم

(فرمت TIF از كیفیت بیشتری برخورداراست تا JPG ) كارها را كنار هم می چینیم دراین هنگام باید دقت داشته باشید برای خط برش بین كارها فاصله بگذارید . (تقریبا 3 میلی متر)

از قسمت بالای كار نیز 1.5 تا 2 سانتی متر فاصله بگذارید كه در اصطلاح به آن لب پنچه گفته می شود .

سعی كنید فرم را با كار پر كنید وجای خالی روی آن باقی نگذارید (برای استفاده بهینه از هزینه انجام شده .)

6) فرم چاپی را با فرمت TIF ذخیره كرده و این فایل را روی CD كپی كنید .

7) حالا باید از روی فرم چاپی فیلم تهیه كنید . به مكانهای كه این خدمات را عرضه میكنند لیتوگرافی گفته می شود.

شما میتوانید برای سفارش خدمات چاپ افست خود با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام الماس تهران اینستاگرام الماس تهران

تلفن تماس: 0214413120309122974210